    Bourns Inc. 3266W-1-123
    型号:
    3266W-1-123
    规格书:
    双灏业商城3266W-1-123.pdf
    描述:
    TRIMMER 12K OHM 0.25W PC PIN TOP
    产品介绍
    3266W-1-123 产品详情
    系列:
    Trimpot® 3266 - Sealed
    电阻:
    12 kOhms
    功率(瓦特):
    0.25W, 1/4W
    容差:
    ±10%
    温度系数:
    ±100ppm/°C
    调整类型:
    Top Adjustment
    安装类型:
    Through Hole
    端接样式:
    PC Pins
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)