    Bourns Inc. 3296X-1-500
    型号:
    3296X-1-500
    规格书:
    双灏业商城3296X-1-500.pdf
    描述:
    TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
    产品介绍
    3296X-1-500 产品详情
    系列:
    Trimpot® 3296 - Sealed
    电阻:
    50 Ohms
    功率(瓦特):
    0.5W, 1/2W
    容差:
    ±10%
    温度系数:
    ±100ppm/°C
    调整类型:
    Side Adjustment
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)