    Bourns Inc. 3362U-1-202
    型号:
    3362U-1-202
    规格书:
    双灏业商城3362U-1-202.pdf
    描述:
    TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
    产品介绍
    3362U-1-202 产品详情
    系列:
    Trimpot® 3362 - Sealed
    包装:
    Tube
    电阻:
    2 kOhms
    功率(瓦特):
    0.5W, 1/2W
    容差:
    ±10%
    温度系数:
    ±100ppm/°C
    调整类型:
    Top Adjustment
    安装类型:
    Through Hole
    端接样式:
    PC Pins
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)