    Bourns Inc. 3540S-1-202L
    型号:
    3540S-1-202L
    规格书:
    双灏业商城3540S-1-202L.pdf
    描述:
    POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
    产品介绍
    3540S-1-202L 产品详情
    包装:
    Tray
    产品状态:
    Active
    电阻(欧姆):
    2k
    容差:
    ±5%
    功率(瓦特):
    2W
    温度系数:
    ±50ppm/°C
    执行器长度:
    0.812" (20.63mm)
    执行器直径:
    0.2497" (6.34mm)