    Bourns Inc. 3549S-1AE-103A
    型号:
    3549S-1AE-103A
    规格书:
    双灏业商城3549S-1AE-103A.pdf
    描述:
    POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
    产品介绍
    3549S-1AE-103A 产品详情
    系列:
    3549
    包装:
    Tray
    电阻(欧姆):
    10k
    容差:
    ±3%
    功率(瓦特):
    2W
    转数:
    10.0
    温度系数:
    ±50ppm/°C
    旋转:
    3600°
    执行器类型:
    Round
    执行器长度:
    0.375" (9.53mm)
    执行器直径:
    0.125" (3.18mm)