    Bourns Inc. TC86P-1-103
    型号:
    TC86P-1-103
    规格书:
    双灏业商城TC86P-1-103.pdf
    描述:
    TRIMMER 10K OHM 0.3W PC PIN TOP
    产品介绍
    TC86P-1-103 产品详情
    系列:
    Trimpot® TC86 - Open Frame
    电阻:
    10 kOhms
    功率(瓦特):
    0.3W
    容差:
    ±20%
    温度系数:
    ±250ppm/°C
    调整类型:
    Top Adjustment
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.303" x 0.268" Face (7.70mm x 6.80mm)