    Bourns Inc. TC89P-1-103
    型号:
    TC89P-1-103
    规格书:
    双灏业商城TC89P-1-103.pdf
    描述:
    TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
    产品介绍
    TC89P-1-103 产品详情
    系列:
    Trimpot® TC89 - Open Frame
    电阻:
    10 kOhms
    功率(瓦特):
    0.5W, 1/2W
    容差:
    ±20%
    温度系数:
    ±250ppm/°C
    调整类型:
    Top Adjustment
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.453" x 0.346" Face (11.50mm x 8.80mm)