    Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-160925-078L100-67
    型号:
    CMS-160925-078L100-67
    品牌:
    Same Sky (Formerly CUI Devices)
    分类:
    扬声器
    封装:
    规格书:
    双灏业商城CMS-160925-078L100-67.pdf
    描述:
    SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 90DB
    产品介绍
    品牌:
    系列:
    CMS
    包装:
    Tray
    产品状态:
    Active
    技术:
    Magnetic
    类型:
    General Purpose
    频率范围:
    100 Hz ~ 20 kHz
    频率 - 自谐振:
    550Hz
    阻抗:
    8 Ohms
    效率 - dBA:
    90.00
    效率 - 测试:
    700mW/100mm
    效率 - 类型:
    Sound Pressure Level (SPL)
    额定功率:
    700 mW
    功率 - 最大值:
    1 W
    端口位置:
    Top
    形状:
    Rectangular
    材料 - 锥体:
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
    材料 - 磁体:
    Nd-Fe-B
    防护等级:
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
    额定值:
    端接方式:
    Wire Leads
    尺寸 / 尺寸:
    0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)