    TT Electronics/BI P160KNP-0EC15B2K
    型号:
    P160KNP-0EC15B2K
    规格书:
    双灏业商城P160KNP-0EC15B2K.pdf
    描述:
    POT 2K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
    产品介绍
    P160KNP-0EC15B2K 产品详情
    系列:
    P160
    电阻(欧姆):
    2k
    容差:
    ±20%
    功率(瓦特):
    0.2W, 1/5W
    内置开关:
    None
    转数:
    1.0
    特性:
    电位器类型:
    Linear
    帮派数量:
    1
    调整类型:
    User Defined
    温度系数:
    旋转:
    300°
    电阻材料:
    Conductive Plastic
    端接样式:
    Solder Lug
    执行器类型:
    Slotted
    执行器长度:
    0.591" (15.00mm)
    执行器直径:
    0.236" (6.00mm)