    Bourns Inc. 3361S-1-205G
    型号:
    3361S-1-205G
    规格书:
    双灏业商城3361S-1-205G.pdf
    描述:
    TRIMMER 2M OHM 0.5W GW SIDE ADJ
    产品介绍
    3361S-1-205G 产品详情
    系列:
    Trimpot® 3361 - Sealed
    包装:
    Tape & Reel (TR)
    电阻:
    2 MOhms
    功率(瓦特):
    0.5W, 1/2W
    容差:
    ±10%
    温度系数:
    ±100ppm/°C
    调整类型:
    Side Adjustment
    安装类型:
    Surface Mount
    端接样式:
    Gull Wing
    尺寸 / 尺寸:
    Rectangular - 0.264" x 0.290" Face (6.71mm x 7.37mm)