    Bourns Inc. PDB181-K425K-103B
    型号:
    PDB181-K425K-103B
    规格书:
    双灏业商城PDB181-K425K-103B.pdf
    描述:
    POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
    产品介绍
    PDB181-K425K-103B 产品详情
    系列:
    Pro Audio PDB18
    包装:
    Tray
    电阻(欧姆):
    10k
    容差:
    ±20%
    功率(瓦特):
    0.2W, 1/5W
    调整类型:
    Side Adjustment
    端接样式:
    PC Pins
    执行器类型:
    Knurled and Slotted
    执行器长度:
    0.984" (25.00mm)
    执行器直径:
    0.236" (6.00mm)