    Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F10R0V
    型号:
    ERJ-PA3F10R0V
    规格书:
    双灏业商城ERJ-PA3F10R0V.pdf
    描述:
    RES SMD 10 OHM 1% 1/3W 0603
    产品介绍
    ERJ-PA3F10R0V 产品详情
    系列:
    ERJ-PA3
    电阻:
    10 Ohms
    容差:
    ±1%
    功率 (W):
    0.333W, 1/3W
    特性:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    温度系数:
    ±100ppm/°C
    工作温度:
    -55°C ~ 155°C
    尺寸 / 尺寸:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    高度 - 安装(最大值):
    0.022" (0.55mm)