    Panasonic Electronic Components ERA-S27J392V
    型号:
    ERA-S27J392V
    品牌:
    Panasonic Electronic Components
    分类:
    特种电阻器
    封装:
    规格书:
    双灏业商城ERA-S27J392V.pdf
    描述:
    RES TEMP SENS 3.9K OHM 5% 1/10W
    产品介绍
    ERA-S27J392V 产品详情
    品牌:
    系列:
    ERAS
    包装:
    Tape & Reel (TR)
    产品状态:
    Obsolete
    类型:
    Temperature Sensitive
    应用:
    Temperature Correction Circuits
    成分:
    Metal Film
    电阻:
    3.9 kOhms
    阻抗:
    容差:
    ±5%
    功率 (W):
    0.1W, 1/10W
    温度系数:
    2700ppm/°C
    工作温度:
    -40°C ~ 125°C